Адміністрація Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради

Офіційний веб-портал


Важливо: інформація щодо державної реєстрації смерті та внесення змін до актових записів про смерть в умовах воєнного стану

На час дії воєнного стану державна реєстрацiя смерті проводиться в день звернення заявника будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за зверненням заявника (п. 14 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).

Державна реєстрація смерті проводиться за заявою будь-якої особи!

Державна реєстрацiя смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою (ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію цивільного стану»). Про факт державної реєстрації смерті видається відповідне свідоцтво особі, яка звернулася для реєстрації (наприклад, представнику військової частини, якщо смерть зареєстрована за його зверненням).

Отримати повторне свідоцтво про смерть пiзнiше можуть близькі родичи померлого та iншi особи, визначені законодавством, у будь-якому вiддiлi ДРАЦС незалежно від місця проживання заявника та місця складання актового запису по всій території України, де є доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

ВАЖЛИВО!

Відомості до актового запису щодо дати та місця смерті вносяться відповідно до лікарського свідоцтва про смерть. Тому необхідно уважно перевіряти наявність та правильність зазначених даних в документі, який надається для державної реєстрації.

Якщо в актовому записі виявлені помилкові відомості або відсутність певних відомостей за наявності достатніх підстав до актового запису вiдповiдним органом державної реєстрації актів цивільного стану проводиться внесення змін.

Заявником щодо внесення змін до актового запису про смерть може бути спадкоємець померлого.

Куди звернутися:

На час дії воєнного стану заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України на вибір заявника. Наприклад, якщо актовий запис про смерть складений у м. Дніпрі, а заявник мешкає у м. Києві, то він може звертатися із відповідною заявою до будь-якого відділу ДРАЦС у м. Києві.

Якщо родичі померлого мешкають в регіоні, де відсутня можливість звернення до відділів ДРАЦС (території, де державні органи не здійснюють повноваження через військові дії), вони можуть звернутися через представника, повноваження якого мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності (ст. 244 Цивільного кодексу України), або адвоката.

Повноваження адвоката на надання правової допомоги підтверджуються документально відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Для внесення змін до актового запису цивільного стану особа повинна подати:

  1. документ, що посвідчує особу;
  2. заяву встановленоï форми;
  3. свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану (за наявності), у якому зазначенi неправильні, неповні відомості або відомостi, якi пiдлягають змiнi;
  4. iншi документи, необхiднi для розгляду заяви та вирішення питання по суті. Наприклад, лист Бюро судово-медичної експертизи, акт про настання смерті, протокол впізнання трупу, та ін.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

Повідомляємо, що в Україні діють Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адреси яких можна знайти за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/ .

Члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли), під час проходження військової служби, мають право на отримання всіх видів правових послуг безоплатноï вторинної правової допомоги (ст. ст. 13, 14 розділу Ш Закону України «Про безоплатну правову допомогу»).

 

Адреса для звернення щодо представництва та надання консультацій у м. Дніпрі:

Дніпровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: Дніпро, вул.Старокозацька, буд. 56, 4 поверх, оф. 423, 402, 426
тел. (098) 044 29 95, (056) 722  27  18
https://www.legalaid.gov.ua/.../dniprovskyj-mistsevyj... bezoplatnoyi-vtorynnoyi-pravovoyi-dopomogy/contacts

 

Адреси відділів ДРАЦС можно знайти на сайті Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) https://psjust.gov.ua в розділі Державна реєстрація актiв цивільного стану (ДРАЦС) або за телефонами обласних відділів.

Обласнi вiддiли ДРАЦС:

Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)
тел. (056) 767 20 47
адреса 49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, 43А

Вiддiл державної реєстрації актів цивільного стану у Запорізькій області Управління державної реєстрації Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)
тел. (061) 787 61 54, (061) 78 61 56, (061) 787 61 55
адреса 69095, м. Запорiжжя, вул. Українська, буд. 48

Вiддiл державної реєстрації актів цивільного стану у Кіровоградській області Управління державної реєстрації Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)
тел. (0522) 35 66 48, (0522) 35 66 58
адреса 25006, м. Кропивницький, вул. Дворцова, буд. 6/7

Comments are closed.